Διάκριση μαθητή μας σε Ευρωπαϊκό διαγωνισμό μετάφρασης

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι καθώς ο Μαρίνος Πέτρος Κρητσωτάκης, μαθητής της Γ΄ τάξης του τομέα Διοίκησης & Οικονομίας, ειδικότητας Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων που συμμετείχε τον περασμένο Νοέμβριο στον Ευρωπαϊκό διαγωνισμό Juvenes Translatores, έλαβε έπαινο για την εξαιρετική του μετάφραση από την Αγγλική προς την Ελληνική γλώσσα.

Ο έπαινος αυτός αποτελεί αναμφίβολα αναγνώριση της σπουδαίας του εργασίας, της γνώσης του στον τομέα των γλωσσών και της αφοσίωσής τους στη μελέτη και απόδοση κειμένων που ξεχώρισαν ανάμεσα σε αυτά χιλιάδων υποψηφίων.

Συγχαίρουμε τον Πέτρο για το σημαντικό αυτό επίτευγμα και την ξεχωριστή συμμετοχή στο διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια Πέτρο! Είμαστε περήφανοι για σένα και σου ευχόμαστε να συνεχίσεις να βάζεις υψηλούς στόχους, να κοπιάζεις γι' αυτούς και να τους πετυχαίνεις!