Ανταπόκριση από την εκδήλωση για τις Ημέρες Erasmus 2023

΄

Με αφορμή τις Ημέρες Erasmus 2023, ένα θεσμό που υλοποιείται για 7η χρονιά, διοργανώθηκε στο σχολείο μας ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: "Being part of Erasmus world; Erasmus through participants eyes", την Πέμπτη 12/10/2023.

Στη διάρκεια της εκδήλωσης έγινε παρουσίαση του προγράμματος Erasmus και των ευκαιριών που αυτό προσφέρει σε εκπαιδευτικούς και εκπαιδευόμενους στον τομέα της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, των σχεδίων που έχουν υλοποιηθεί στο σχολείο μας από το 2017 που συμμετέχουμε στο πρόγραμμα καθώς και του σχεδίου με κωδικό 2023-1-EL01-KA121-VET-000126011, που υλοποιήσουμε φέτος.

Μεγάλη χαρά για μας και σημαντική βοήθεια για τους νέους υποψήφιους συμμετέχοντες ήταν η παρουσία μαθητών μας από παλαιότερα έτη που είχαν συμμετάσχει σε σχέδια Erasmus+. Οι προσωπικές μαρτυρίες των παιδιών έδωσαν, με τον καλύτερο τρόπο, την ουσία και τη σημασία του προγράμματος Erasmus+ που είναι αναμφισβήτητα το πιο επιτυχημένο πρόγραμμα την Ευρωπαϊκής Επιτροπής.

Μπορείτε να δείτε περισσότερες φωτογραφίες από την εκδήλωση πατώντας εδώ.