Σχετικά με δικαιολογητικά για οριστικοποίηση εγγραφής για το σχολικό έτος 2023-24

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους γονείς/κηδεμόνες που έχουν πραγματοποιήσει ηλεκτρονική εγγραφή του παιδιού τους στο σχολείου μας ότι πρέπει να κάνουν οριστικοποίηση της εγγραφής είτε στέλνοντας ηλεκτρονικά, αναγράφοντας στο θέμα του μέηλ το όνομα του/της μαθητή/τριας και την τάξη που εγγράφεται, είτε καταθέτοντάς στο σχολείο την Πέμπτη 13 Ιουλίου και την Πέμπτη 20 Ιουλίου, 9:00 με 13:30, τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Αυτά είναι:

• Η ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής του παιδιού όπου αναφέρεται η τοποθέτησή του στο 3ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου (μπορείτε να την εκτυπώσετε από την πλατφόρμα του e eggrafes, από την επιλογή "Οι αιτήσεις μου", που εμφανίζεται πάνω δεξιά στην οθόνη). Σημειώνεται ότι η αίτηση μπορεί να εκτυπωθεί και στο σχολείο, αρκεί να έχετε τους κωδικούς taxisnet.
  • Φωτοτυπία της ταυτότητας του/της μαθητή/τριας,
  • Υπεύθυνη Δήλωση του κηδεμόνα (δίνεται από το σχολείο, γι' αυτό οι κηδεμόνες που δεν θα προσέλθουν τον Ιούλιο, θα τη συμπληρώσουν το Σεπτέμβριο),
  • Για τους αλλοδαπούς μαθητές/τριες, μεταφρασμένο πιστοποιητικό γέννησης (εάν δεν υπάρχει τώρα, κατατίθεται το Σεπτέμβριο).
  • 1 ή 2 φωτογραφίες, αν επιθυμείτε την έκδοση κάρτας για τα λεωφορεία.