Δράσεις και ευχές για τις γιορτές

Με πολλές δράσεις έκλεισε η φετινή χρονιά για το σχολείο μας.

Τη Δευτέρα 19/12 πραγματοποιήθηκε εθελοντική αιμοδοσία στο χώρο του σχολείου, σε συνεργασία με την Κινητή Μονάδα Αιμοδοσίας του ΠΑΓΝΗ, στην οποία συμμετείχαν μαθητές/τριες, εκπαιδευτικοί και γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας.

Την Τρίτη 20/12, έγινε παρουσίαση του σχεδίου Erasmus+ που υλοποιήθηκε το σχολικό έτος 2021-22 (κωδ. σχεδ. 2021-1-EL01-KA121-VET-000011558), από την συντονίστρια Erasmus+ και υποδ/ντρια του σχολείου κ. Σαβουλίδη Κατερίνα, στα πλαίσια της ενημερωτικής Ημερίδας για Erasmus+2023, που διοργανώθηκε από το Γραφείο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της Περιφερειακής Δ/νσης Εκπ/σης Κρήτης. Μπορείτε να δείτε την παρουσίαση πατώντας εδώ.

Την Τετάρτη 21/12, τα τμήματα Β Υγείας 1 και Γ Φυσικοθεραπείας 2, επισκέφθηκαν με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ.κ. Αντωναράκη Ανδρονίκη (τομεάρχης τομέα Υγείας του 1ου ΕΚΗ), Σπυριδάκη Κατερίνα και Αγγέλη Θεοδώρα, τις εγκαταστάσεις του OL WELLNESS του CANDIA MARIS Ηρακλείου, όπου και ενημερώθηκαν σχετικά με θέματα λειτουργίας του τμήματος Υγείας & Ευεξίας καθώς και για τις επαγγελματικές προοπτικές που προσφέρονται στους αποφοίτους του τομέα Υγείας των ΕΠΑ.Λ. Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη, πατώντας εδώ.

Τέλος την Παρασκευή 23/12, μετά τον προαιρετικό εκκλησιασμό, ακούσαμε κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου και έγινε η επιλογή της καλύτερα στολισμένης τάξης.

Από την εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου, θερμές ευχές για όμορφες, φωτεινές Γιορτές και είθε ο νέος χρόνος να φέρει σε όλους και όλες, πολλές και αναπάντεχες χαρές!