Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης μαθητών/τριών & αποφοίτων στις Πανελλαδικές 2024

Ξεκίνησε χθες Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023 η διαδικασία υποβολής Αίτησης - Δήλωσης (Α-Δ) μαθητών/τριων και αποφοίτων ΕΠΑΛ, για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ, έτους 2024. Υπογραμμίζεται ότι η προθεσμία υποβολής είναι αποκλειστική.

Για τους μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης του σχολείου θα γίνει τις επόμενες μέρες διεξοδική ενημέρωση, ανά τμήμα, από τον υπεύθυνο καθηγητή. Μέχρι τότε μπορείτε να ενημερωθείτε από τα σχετικά έγγραφα, που θα βρείτε πατώντας εδώ.

Χθες ανακοινώθηκε επίσης το νομικό πλαίσιο που αφορά στην υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2024, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, που μπορείτε να δείτε πατώντας εδώ.