Συμμετοχή του σχολείου στις Ημέρες Erasmus 2022

Για άλλη μια χρονιά το 3ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου έδωσε το παρών στην εκδήλωση που διοργανώθηκε από το Γραφείο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κρήτης, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας “Ημέρες Erasmus 2022- Erasmus Days 2022” (μπορείτε να δείτε περισσότερες, σχετικές πληροφορίες πατώντας εδώ).

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022, στην Πλατεία Ελευθερίας στο Ηράκλειο, με συμμετοχή σχολείων της Περιφέρειας Κρήτης που υλοποιούν σχέδια Eramsus+.

Το σχολείο μας συμμετείχε με:

• προβολή video από τις κινητικότητες μαθητών, που υλοποιήθηκαν στα πλαίσια του σχεδίου με κωδικό αριθμό 2021-1-EL01-KA121-VET-000011558,  και
  • επίσκεψη ομάδας μαθητών που συμμετείχαν στο συγκεκριμένο σχέδιο αλλά και μαθητών, υποψήφιων να συμμετάσχουν στο νέο σχέδιο Erasmus+ που θα υλοποιήσει το σχολείο (κωδικός νέου σχεδίου 2022-1-EL01-KA121-VET-000061991). Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί-μέλη της ομάδας Erasmus+ του σχολείου,  κ.κ. Βογιατζάκη Ειρήνη, Καμπουράκη Μιχάλη & Παπαδοπούλου Μιράντα.

Φωτογραφικό υλικό από την επίσκεψη, μπορείτε να δείτε πατώντας εδώ!

Μπράβο στα παιδιά μας που ήταν άψογα!!! .

Η ομάδα μας συνεχίζει με ενθουσιασμό!!!