Εκπαιδευτικές επισκέψεις τμημάτων Βοηθών Φυσικοθεραπευτών

Κι αυτό το μήνα συνεχίστηκαν οι εκπαιδευτικές επισκέψεις τμημάτων της Γ΄ τάξης των τμημάτων Βοηθών Φυσικοθεραπευτών του σχολείου μας, σε επιχειρήσεις όπου θα μπορούσαν να εργαστούν μετά την αποφοίτησή τους.

Πιο συγκεκριμένα:

• οι μαθητές/τριες του του τμήματος ΓΦ2 επισκέφτηκαν και ξεναγήθηκαν στις 13/01/23 στις εγκαταστάσεις του AEGEO SPA, στα πλαίσια εκπαιδευτικής επίσκεψης που διοργανώθηκε από το 1ο ΕΚΗ Ηρακλείου. Μπορείτε να δείτε φωτογραφικό υλικό από την επίσκεψη πατώντας εδώ.
  • οι μαθητές/τριες του τμήματος ΓΦ1 επισκέφτηκαν και ξεναγήθηκαν στις 25/01/23 στο Εργαστήριο Φυσικοθεραπείας του κ. Σπύρου Γιγουρτάκη, φυσικοθεραπευτή. Μπορείτε να δείτε φωτογραφικό υλικό της επίσκεψης πατώντας εδώ.
Η εμπειρία πολύτιμη, καθώς είχαν την ευκαιρία να δουν, να επεξεργαστούν, να δοκιμάσουν και να συνομιλήσουν με τους υπεύθυνους των χώρων. Και στις δύο επισκέψεις οι μαθητές/τριες μας συνοδεύτηκαν από τις εκπαιδευτικούς κ.κ. Αντωναράκη Ανδρονίκη (τομεάρχης Υγείας του 1ου ΕΚΗ) και Σπυριδάκη Αικατερίνη (υπεύθυνη μαθητείας του σχολείου για την ειδικότητα των Βοηθών Φυσικοθεραπευτών).
Ευχαριστούμε πολύ τους υπεύθυνους των συγκεκριμένων χώρων, κ.κ. Γιούλη Κυριακάκη του Aegeo Spa & Σπύρο Γιγουρτάκη, για την φιλοξενία και για την προθυμία τους να προσφέρουν θέσεις Μαθητείας στους μαθητές/τριες μας που θα το επιθυμούσαν, μετά την αποφοίτησή τους.