Κοινωνικό φροντιστήριο 2015-16

ΚΑΛΕΣΜΑ

Καλούνται οι μαθητές που ενδιαφέρονται να μετάσχουν στο Κοινωνικό Φροντιστήριο της 1ης Δημοτικής Κοινότητας να επιλέξουν τα μαθήματα που επιθυμούν να παρακολουθήσουν και να ενημερώσουν τους γονείς τους προκειμένου να υποβάλουν τη σχετική αίτηση και να προσκομίσουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

Τα δικαιολογητικά θα παραλαμβάνονται από το γραφείο μας (Κυδωνίας αρ. 5) από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 08:30 έως 14:00.

Υπεύθυνη παραλαβής η κ. Σταυρακάκη Αγγελική τηλέφωνο επικοινωνίας 2810 390108.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά :

1.     Αίτηση

2.     Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

3.     Φωτοτυπία του εκκαθαριστικού της εφορίας έτους 2014.

4.     Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή άδεια παραμονής του γονέα ή κηδεμόνα και του οφειλομένου μαθητή

Επιπλέον εφόσον υπάρχουν ειδικές συνθήκες απαιτούνται:

α. Φωτοτυπία κάρτας ανεργίας γονέα

β. Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου απορίας πρόνοιας και κάθε άλλο έγγραφο εάν υπάρχει που να τεκμηριώνει την οικονομική δυσκολία ή να αποτελεί κοινωνικό κριτήριο (πχ γνωμάτευση αναπηρίας, έκθεση κοινωνικής έρευνας κλπ)

Έντυπο Αίτησης

Έντυπο γνωστοποίησης