Διακρίσεις μαθητών του 3ου ΕΠΑΛ στα σχολικά πρωταθλήματα

Στα πλαίσια του Πανελλήνιου Σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, η ομάδα αγοριών του σχολείου μας έφτασε μέχρι την προημιτελική φάση, νικώντας στις 29/03 το ΓΕΛ Τυμπακίου, με σκορ 5-3 στα πέναλτι, και στις 01/04 το 8ο ΓΕΛ Ηρακλείου, με σκορ 2-1. Στον αγώνα προημιτελικών αγωνίστηκαν με πάθος, αλλά έχασαν από το 5ο ΓΕΛ Ηρακλείου, με σκορ 2 - 0.

Στην ομάδα ποδοσφαίρου αγωνίστηκαν οι μαθητές Αρσονιάδης Γεώργιος, Γκαρής Παναγιώτης, Κατσιμπρής Παναγιώτης, Κεφαλούκος Δημήτριος, Μάρα Άγγελος, Κίοσια Φάμπιο, Τουμπάκης Χαράλαμπος, Κουρουγκιαβούρης Μιχαήλ, Κουρουγκιαβούρης Γεώργιος, Χαραλαμπάκης Στυλιανός, Παπαστεφανάκης Άγγελος, Γκεμιτζόγλου Ιωάννης, Δρακωνάκης Εμμανουήλ, Φραγκάκης Ιωάννης, Καρβέλας Φανούριος, Τσιτσίλας Γεώργιος & Τσαλαπατάνης Γεώργιος.

Στα αγωνίσματα κλασσικού αθλητισμού, συμμετείχαν δύο αθλητές του σχολείου. Πιο συγκεκριμένα ο Καλαθάκης Εμμανουήλ, που βγήκε 3ος στον ακοντισμό και η Μουμουλίδη Καλλιόπη, που βγήκε 2η στην σφυροβολία.

Συγχαίρουμε τα παιδιά μας για την προσπάθεια που κατέβαλαν, αλλά και για την υπευθυνότητα, την ωριμότητα και τη συνέπεια που έδειξαν σε όλη τη διάρκεια των αγώνων που συμμετείχαν!